Noctiluca

Spojrzenie w przyszłość – case study dla Noctiluca

Klient Noctiluca
Zakres Branding & UX/UI
Kraj Polska
Sektor Badania i technologia
Rok 2021

Noctiluca jest startupem technologicznym, który zajmuje się opracowywaniem nowej generacji materiałów emisyjnych OLED — związki chemiczne, które stanowią podstawę wyświetlaczy OLED.

NASZE ZADANIE

Naszym początkowym zadaniem było jedynie przygotowanie nowej strony www. Analiza materiałów i ograniczenia, jakie stawiało przed nami ówczesne logo, doprowadziły do podjęcia decyzji o zmianach również w obszarze brandingu. Nie chcieliśmy obierać kierunku dalszego rozwoju wizualnego, bez zadbania o odpowiednie fundamenty. Początkowo niechętny samemu procesowi rebrandingu zarząd ostatecznie w pełni podzielił naszą nową wizję marki. Krok po kroku poszerzaliśmy zakres wykonywanych działań by ostatecznie zamiast samej zmiany logo zbudować pełen system wizualny, który został zaprezentowany nie tylko w Polsce ale też w Stanach Zjednoczonych w czasie Display Week 2022 w San Jose, Kalifornia. Spotkał się on z pozytywnym odbiorem zarówno zarządu firmy jak i potencjalnych inwestorów.

Nowa identyfikacja wizualna stała się bazą do dalszego rozwoju firmy i stworzenia wizji profesjonalnej grupy specjalistów wśród potencjalnych inwestorów na całym świecie.

W pracach nad logo obraliśmy kierunek związany z nazwą firmy. Noctiluca Pelagia to rodzaj meduzy, która zainspirowała twórców firmy. Powszechnie znana jest pod nazwą meduza świecąca. Widok na nią w ciemności to zdecydowanie rzecz, który zapiera dech w piersiach. W budowie logo nawiązaliśmy do specyficznego spojrzenia na meduzę z góry. Widzimy wtedy tylko okrągły płaszcz wraz z wyraźnie określonym wzorem gonad, które są jaśniejsze niż wszystko wokół.
Na bazie materiałów od specjalistów z Noctiluca i zgłębieniu tematyki powstałą nowa struktura strony. W procesie mockupowania dopracowane zostały szczegóły dotyczące funkcjonalności poszczególnych podstron i ich zawartości.
Odpowiedzialni byliśmy za cały proces realizacji po implementację serwisu i nadzór nad wdrożeniem. Po roku od zakończenia pierwszej wersji strony strona rozwinięta została o kolejne eelementy z zakresu E-commerce.
Ostatnim z elementów realizacji było przygotowanie serii grafik obrazujących możliwości jest daje nam technologia OLED w codziennych dziedzinach naszego życia. Dodatkowo przygotowaliśmy zestaw materiałów targowych których prezentacja odbyła się podczas Display Week 2022 w San Jose, CA. Całość oprawy wraz z dobranymi elementami oświetlenia w postaci kubików stworzyły idealne tło do prezentacji technologi Noctiluca.
Form

Potrzebujesz naszej pomocy? Chętnie dowiemy się więcej!

Form